لوله بازکنی,تخلیه چاه,لوله بازکنی تهران,تخلیه چاه تهران,رفع گرفتگی توالت فرنگی,حفره چاه,رفع بد بوی بد فاضلاب,رسوب گیری

فرصت های بازار چاپ دیجیتال

Digital Printing Market Opportunities

536

فرصت های بازار چاپ دیجیتال

Digital Printing Market Opportunities

سفارشی سازی بسته بندی، آینده چاپ دیجیتال

Package customization, Future digital printing

با گذشت هر ماه فرصت های تازه ای در حوزه چاپ دیجیتال اکتشاف می شود و وظایف تازه ای در چاپخانه ها پدید می آورد که به ابزاری برای توسعه کسب و کار چاپخانه داران تبدیل می شود. از همین رو بسیاری از کارشناسان، دیجیتال را آینده صنعت چاپ توصیف می کنند.

مثال حاضر ، فرصت ها و چشم اندازهای جدید در صنعت چاپ ایالات متحده را بررسی می کند. به عنوان یک نکته مهم اگر فرصت های صنعت چاپ در یک جامعه کاملا توسعه یافته تا این حد گسترده است؛ در جوامع در حال توسعه، فرصت توسعه کسب و کار چاپ در حوزه چاپ دیجیتال یک دریای بزرگ با ابعاد ناشناخته قلمداد می شود.

نوآوری در بخش سخت افزاری چاپ و نرم افزارهای جریان کاری ، موجب گسترش پتانسیل بازار و تامین آسان تر نیازهای صاحبان برندها میشوند. در بازارهای امروزی تیراز کم، چاپ یک کالا با زبان های مختلف و تعامل بیشتر با مصرف کننده یک ضرورت محسوب می شود. صاحبان برند به دنبال راهکارهایی هستند که موجب قیمت گذاری صحیح و تسهیل سفارشی سازی محصول و فراهم سازی به موقع اطلاعات محصول و ثبات در کسب و کار می شود. صاحبان کسب و کار بر تکنیک های چاپ دیجیتال به عنوان متمم چاپ افست و چاپ فلکسو تمرکز دارند تا بسیاری از تقاضاهای بازار امروز شامل تیراژهای کم، کاهش چرخه عمر محصول و افزایش شخصی سازی و تطبیق پذیری تامین شود.

بازار چاپ دیجیتال ، فرمت عریض کاملا متنوع و همیشه در حال گسترش است. دامنه این بازار، چاپ پوستر ، چاپ بروشور فوری ، چاپ کاتالوگ در تعداد کم ، چاپ استندهای نمایشگاهی ، چاپ بنر ، چاپ عکس ، تبلیغات روی اتومبیل و … شامل می شود.این کاربردها می تواند در طیف وسیعی از انواع بسترها مانند کاغذ، تخته سه لایه ، پلاستیک ، شیشه و فلز و فیلم های فرانت لایت و بک لایت و چوب تولید شوند. باگسترش چنین بسترهایی ابزارهای مورد استفاده برای تولید این اقلام نیز به منظور در برگرفتن بسترهای مختلف مکانیزم تغذیه ( مانند رول تغذیه، دستگاه های مسطح و هیبریدی ) ، در برگرفتن حرکت هد یا حرکت لوح و ماشین هایی که به جای حلال های معمولی از حلال های سازگار با محیط زیست و یووی کیور و مرکب پایه آبی یا لاتکس استفاده می کنند به شدت گسترده می شود.

اگر چه تمام ماشین های چاپ دیجیتال جوهر افشان قابلیت جاپ فرمت عریض را دارند، ولی تکنولوژی ها کاملا متفاوت اند. تنها تعدادی از ماشین های چاپ دیجیتال، کاربرد چاپ روی اتومبیل را دارند و تعدادی دیگر نیز برای چاپ روی استندهای فروشگاهی و گرافیک محیطی و بسته بندی یا چاپ ایندور و اوت دور طراحی شده اند. کته اساسی این است که استفاده از چاپ فرمت عریض همواره در حال گسترش است.

چاپ دیجیتال جریان کاری را بهبود داده ، طرحهای بازاریابی را گسترش می دهد و باعث ورود سریع تر محصولات به بازار می شود. بر اساس پیش بینی های اخیر اینفو ترند، چاپ بنرها و پوستر ها و بسته بندی ها و برخی کاربردهای خاص در تبلیغات، باعث ایجاد فرصت های رشد دورقمی برای تکنولوژی چاپ دیجیتال می شود.

نرخ رشد دو رقمی

بازار چاپ فرمت عریض آمریکا با حرکت از کاربردهای ساده به سمت کاربردهای گسترده تر رشد قابل توجهی را تجربه می کند. می توان گفت رشد مناسب در بخش دیجیتال فرمت عریض تا اندازه ای به افزایش مطابقت این دستگاه ها با چاپخانه هایی که خارج از بازار چاپ و تبلیغات سنتی کار می کنند، مربوط است.

تاثیر چاپ دیجیتال فرمت عریض در آمریکا

آخرین کاربردها

امروزه صاحبان کسب و کار با وجود انواع بسترهای مختلف چاپی مانند تخته سه لایه، پلاستیک و پلی پروپیلن که جایگزین PVC شده اند. حق انتخاب بیشتری دارند. علاوه بر این متریالهای پارچه ای جهت چاپ تبلیغات در اندازه های مختلف برای چاپ بک لایت یا فرانت لایت در دسترس هستند. زمانی که از این متریال ها برای چاپ روی استندها، چاپ روی وسایل نقلیه و انواع گرافیک های محیطی استفاده می شود، چند لایه برای دوام بیشتر نیز اضافه میشود. در آینده از استندهای تبلیغاتی پرچم های ساحلی یا قطره آبی برای کسب مشتریان ضروری خواهد شد و بر روی تصمیمات مشتری در نقطه خرید اثر گذار خواهد بود. در صنعت بسته بندی تقاضا برای نمونه های اولیه ، تیراژ کم، شخصی سازی ، چاپ و برش ، سفارشی سازی شده و این تعامل موجب توسعه بازارهای جدید می شود. در حال حاضر رقابت بین خرده فروشان بسیار شدید است و بازاریابان بازار چاپ دیجیتال را پیگیری میکنند تا توجه خریداران و سهم خرید مشتری را به سمت خود جذب کنند. در بسیاری از موارد صاحبان کسب و کار به جای تغییر در محصول ، طراحی بسته بندی را تغییر می دهند.

متریال های بسته بندی ، لیبل ها، مقواهای کنگره دار و مسطح متنوعی برای استفاده در Pop کارتن ها و بسته بندی با مقوای کنگره دار دردسترس هستند. صاحبان برند با تکنولوژی امروزی قادر به تولید محصولات طراحی گرا هستند که این امر به واقع توجه خریداران را جلب خواهد کرد. امروزه همه کسب و کار ها چه بزرگ و چه کوچک برای ارزیابی موفقیت و ابتکار عمل در فعالیت های بازاریابی قادر به تولید نمونه های اولیه با تیراژ کم هستند.

به کارگیری انواع پرچم ها ، بنرها و گرافیک های کف و پنجره و دیگر ابزارهای تبلیغاتی مانند استندهای فروشگاهی بر تصمیمات مشتریان در نقطه خرید تاثیر گذار است و طیف گسترده ای از چاپخانه های کوچک و بزرگ را برجسته تر کرده و باعث به رسمیت شناخته شدن نام تجاری مربوطه می شود. در ادامه مثال هایی از اینکه چگونه بسته بندی و تبلیغات به افزایش بازگشت سرمایه گذاری بازاریابی کمک می کندف آورده شده است:

  • در سالن های تئاتر تبلیغات بر روی استندآپ های تبلیغاتی صورت می گیرد که آب نبات ، عینک های سه بعدی یا نمونه هایی از این اقلام تبلیغاتی می توانند در کازیه های چشم نواز آن قرار بگیرند.
  • در هتل و رستوران ها، بطری های نوشیدنی دارای لیبل هایی هستند که با اسم و تصویر شخصی سازی شده اند. این لیبل ها حتی برای میهمانیها و جشن های محلی نیز شخصی سازی می شوند.
  • امروزه شخصی سازی بیشتر مورد تقاضای مصرف کنندگان است و بازاریابان آگاه و با هوش، از عقاید نو آورانه و منحصر به فرد و رویکردهای جدید بازاریابی استقبال می کنند. برای مثال، تقریبا بسته بندی های همه محصولات مصرفی – از مدادرنگی گرفته تا توپ های گلف و بسته بندی های نوشیدنی و بسته بندی های غذایی به لطف چاپ دیجیتال به آسانی میتوانند طبق سفارش مشتری شخصی سازی شود.

حرکت به سمت سفارشی سازی و شخصی سازی

در یک مقطع زمانی چاپخانه هایی که با آخرین تکنولوژی تولید می کردند، در بهترین موقعیت سرمایه گذاری در بخش چاپ فرمت عریض بودند؛ اما این شرایط دیگر وجود ندارد. قیمت ماشین آلات ، موجودی مواد و تولید به طور مداوم حتی با وجود بهبود تکنولوژی ها کاهش یافته است. امروزه حتی چاپخانه های کوچک و تخصصی نیز میتوانند وارد بازی شوند. در برخی موارد، چاپخانه های کوچکتر نسبت به همتایان بزرگ تر دارای مزیت هایی هستند که آنها را برای تغییر موقعیت خود انعطاف پذیر تر می سازد. به علاوه این چاپخانه ها برای ارائه تخصص بهتر تجهیز می شوند که این امر مستقیما تقاضای بازار اخیر در مورد کالاهای با کیفیت و در تیراژ کم ، چاپ کالا با زبان های مختلف و شخصی سازی یا سفارشی سازی را پوشش میدهد.

موسسه اینفوترند در سال ۲۰۱۵ مطالعه ای با عنوان (جریان کاری بسته بندی دیجیتال در آینده) را منتشر کرد. نتایج بررسی نشان دهنده تغییر صریح به سمت سفارشی سازی، شخصی سازی و چاپ کالا با زبان های مختلف است. صاحبان برند به شدت معتقدند که بسته بندی شخصی سازی و سفارشی سازی شده فروش محصول را بهبود می دهد.

فرصت بازار

چاپ دیجیتال که به آن ( چاپ بر اساس تقاضا ) نیز گفته میشود، به کمک کاهش هزینه ها و کاهش خطاها و چاپ های معیوب ، موجب تحول زنجیره تامین بسته بندی ، انواع تبلیغات بر روی پرچم ها و استند های تبلیغاتی می شود. همچنین تکنولوژی دیجیتال با به کارگیری تصاویر ثابت و داده های متغیر ، قابلیت چاپ به زبان های مختلف و پاسخ سریع به تغییر طراحی ، برند، امنیت ، ملزومات قانونی را نیز ارائه می دهد.

با توجه به اینکه محیط چاپ دیجیتال فرمت عریض یک محیط پیچیده و متنوع است، جای تعجب نیست که هیچگاه کل گردش کار یک کسب و کار از نقطه سفارش تا محصول نهایی – در این بخش به خوبی مورد توجه واقع نشده باشد ( چه برسد به اینکه کاری در این بخش به طور کامل بهینه سازی شده باشد).

اگر چه مسئله اتوماسیون جریان کاری در چاپ دیجیتال و چاپ تجاری برای فرمت های کوچکتر بهتر استقرار یافته است، اما این مسئله در بازار فرمت کمتر درک شده است. با اینکه بسیاری از کسب و کارها شامل تجهیزات چاپ دیجیتال هستند اما برخی از این کسب و کارها از اینکه مدیریت و اتوماسیون جریان کاری بر سود و درآمد خالص شرکت تاثیر گذار است، غفلت می کنند.

جریان های کاری بسته بندی دیجیتال در آینده

مزایای چاپ دیجیتال

جریان کاری کاملا دیجیتال از نظر استراتژی و فرصت تولید ، یک دارایی با ارزش برای چاپخانه های فرمت عریض ، صاحبان برند و بازاریابان در بازارهای متنوع مانند مراقبت های بهداشتی ، دارو ، خرده فروشی، تولید و تکنولوژی محصوب می شود . کاملا روشن است چاپ دیجیتال موجب انعطاف پذیری در بازریابی ، اصلت و امنیت نام تجاری ، کاهش ضایعات و صرفه جویی در زمان و هزینه شده است.

انعطاف پذیری در بازاریابی ، وفاداری و تعامل با مشتری

صاحبان برند به منظور کاهش هزینه ها ، افزایش سرعت ورود به بازار و برای اینکه بتوانند از پس آیین نامه ها بر بیایند، تحت فشار زیادی از طرف کانال های خرده فروشی ، توزیع و عمده فروشی هستند . چاپ دیجیتال باعث تسهیل پیچیدیگی های موجود چاپ در تیراژ پایین شده است. یک جریان کاری دیجیتال پشت سر هم که زیر ساخت های IT تولید کننده و خریدار را با هم ادغام می کند، هزینه های بالای راه اندازی ماشین آلات ، موعد تحویل طولانی در تیراژهای کم و شخصی سازی نفر به نفر را حذف می کند. همچنین بازاریابان می توانند با استفاده از بسته بندی و استندهای نمایشگاهی و استندهای نمایشگاهی از طریق گفت و گو های تعاملی و جوامع آنلاین در یک ارتباط دو طرفه با مصرف کنندگان نهایی باشد. امروزه بازاریابان به منظور تسریع در تشخیص برند تجاری و افزایش ارزش افزوده و بهبود تعاملات مشتری ، محصولاتی با کدهای QR ، واقعیت افزوده و تگ های ارتباط از راه نزدیک (NFC) تولید می کنند. کدهای QR متغیر علاوه بر جلوگیری از جعل و تقلب می توانند تجارب مشتریان را نیز بهبود دهند.

شخصی سازی برای بازاریابان هدف

بازاریابان (فروشندگان) اعتقاد دارند که تولید محصولات چاپی منحصر به فرد ، ضمن یکپارچگی تصویر و نام تجاری ، تنوع گسترده ای از فرصت ها را ایجاد می کند. جدا از کیفیت ، محصولات چاپ شده می توانند در برگیرنده اسامی و تصاویر هتل ها و رستوران ها باشند یا حتی می توانند برای مواقع خاصی شخصی سازی شوند. محصولاتی که برای بازارهای خاص یا به زبان های مختلف چاپ می شوند، برای صاحبان برند ارزشمند هستند. علاوه بر این امروزه بازاریابان می توانند برای تعطیلاتی مانند کریسمس ، عید پاک و … نیز تبلیغات فصلی ایجاد کنند.

شخصی سازی و چاپ کالا با زبان های مختلف

مشتریان دائما در حال نزدیک شدن به کانورتورها و ارائه دهندگان خدمات چاپی تخصصی مانند شماره زنی متوالی ، بارکد کردن، چاپ به زبان های مختلف و چاپ متن متغیر که نمی توان آن را با ماشین آلات سنتی چاپ کرد، هستند. همچنین کانورتورها تاثیر تکنولوژی دیجیتال بر کسب و کارهای بالقوه را درک کرده اند و نمی توانند تقاضای فزآینده برای چاپ دیجیتال را نادیده بگیرند.

تست محصول

محصولات جدید علاوه بر اینکه یک منبع عظیم برای سرمایه گذاری در توسعه ، تحقیق و تبلیغات به شمار می روند، تقریبا جزء حیاتی استراتژی رشد هر کمپانی هم قلمداد می شوند.

موفقیت محصول جدید تا اندازه زیادی به بسته بندی و تبلیغات موثر بستگی دارد. تکنولوژی چاپ دیجیتال شرکت ها را قادر می سازد ، ضمن کاهش زمان بازاریابی ، روند و فرآیند تست محصول را سرعت بخشند. چاپ دیجیتال از طریق چاپ کدهای مخصوص به آسانی قابل خواندن هستند و یا اطلاعات شخصی سازی شده و منحصر به فرد بر روی بسته ها ، استندها فروشگاهی یا بنرها می توانند به افزایش تعامل مصرف کنندگان یا یک برند کمک کند.

 

منبع : صنعت چاپ

Leave A Reply

Your email address will not be published.