لوله بازکنی,تخلیه چاه,لوله بازکنی تهران,تخلیه چاه تهران,رفع گرفتگی توالت فرنگی,حفره چاه,رفع بد بوی بد فاضلاب,رسوب گیری

جای خالی زنان در صنعت چاپ

Women's vacancy in the printing industry

269

جای خالی زنان در صنعت چاپ

Women's vacancy in the printing industry

در حاشیه بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته، فرصتی دست داد تا گفت و گوی کوتاهی با افشین فرنگی، مدیر فروش شرکت گرینفیلد، انجام دهیم.در این گفت و گو به ضرورت ورود زنان در بخش تجارت چاپ تاکید شد و از چند و چون سرمایه گذاری به صورت فاینانس سخن رفت.ماحصل این گفت و گو به محضرتان تقدیم می شود

جناب آقای فرنگی همه اهالی صنعت چاپ شما را می شناسند ولی برای آنهایی که با شما و کارتان چندان آشنایی ندارند، اندکی از خودتان بفرمایید؟

من نزدیک ۲۵ سال است که در صنعت چاپ هستم.به صورت مستقیم و غیر مستقیم در این صنعت فعالیت می کنم.از سال ۱۳۸۰ به صورت کاملا رسمی و حرفه ای در بخش فروش ماشین آلات چاپ وارد شدم و قبل از آن در شرکت های دیگری که به صنعت چاپ مربوط بوده مانند مرکب سازی بود، فعالیت می کردم.

با چه دستگاه هایی تا به حال کارکردید و چه برندهایی الان بر چه برندهایی متمرکز هستید؟

با چه دستگاه هایی تا به حال کارکردید و چه برندهایی الان بر چه برندهایی متمرکز هستید؟

حدود دو سال مدیر فروش برند ام.آ.رولند در ایران بودم.در شرکت انوشه گرافیک و فرگاه فعلی،در سال ۸۳ به مجموعه نورتک ملحق شدم و ماشین آلات کا.ب.آ KBA را در بازار عرضه می کردیم. امیدوارم کارنامه خوبی در این بازار داشته باشم.در اوایل ۱۳۹۴ هم از آن مجموعه خداحافظی کردم و مجموعه جدیدی را فعال کردم به همراه دوست عزیزمان جناب دستجردی و در حال حاضر در همین مجموعه مشغول کار هستم.

روی چه برندهایی کار می کنید؟

به خاطر مشکلات اقتصادی که جامعه درگیر آن شده است و یک سری از مشتریان ما از برندهای خوب اروپایی فاصله گرفته اند،نتیجه گرفتیم که کالاهای معتبر چینی را به بازار ایران معرفی کنیم.برندهای برتر بازار چین که پشتوانه آنها برندهای خوب اروپایی بوده و یا از استانداردهای بالای بازار برخوردار هستند را نمایندگی می کنیم.با دو دیدگاه کار را شروع کردیم.نخست بازار سازی و فروش و بعد ارایه خدمات پس از فروش که بسیار در کار ما اهمیت دارد.

چه فرقی بین برندهایی مانند رولند و کا.ب.آ وجود دارد؟

چه فرقی بین برندهایی مانند رولند Roland و کا.ب.آ  KBA وجود دارد؟

ما در یک دسته بندی مشترک فعال نیستیم.برند کا.ب.آ KBA در زمینه بسته بندی، نشر؛ تکنولوژی افست ورق است که در بازار عاملیت دارد اما ماشین آلاتی که ما فعال هستیم در بخش چاپ متفاوت است.و در بخش پس از چاپ قابل بحث هستند در بازار و مشتریان ما براحتی نمی توانند از کنارا ین برندها بگذرند.مثلا ما نماینده ETERNA هستیم در بازار که صد در صد مالکیت آن مربوط به BOBST است که بیشترین سهم را در بازار چین دارد و تعداد زیادی در اروپا و آمریکا نصب می باشد و همچنین بیشترین نصب را در ایران دارد.

 

نمایشگاه امسال را با دوسال پیش مقایسه کنید.

نمایشگاه از یک جهت تغییرات چندانی نداشته است. از این جهت که اکثر شرکت کنندگان غرفه گذار همان هایی هستند، که در سال های قبل شرکت کرده بودند بازهم امسال در نمایشگاه شرکت کرد هاند.کمتر شرکت ها و برندهای جدیدی را می بینید. چیزی که من در دو دوره پیش شاهد بودم و الان در نمایشگاه دیده نمی شود حضور شرکت های واسط خارجی است که معمولا برای جذب سفارش کارهای چاپی برای کشورشان به نمایشگاه می آمدند.بخش اعظم آ نها در بخش لیبل و لفاف و موارد خاص بودند که امسال بسیار کم رنگند. این موضوعِ نوید بخشی است که شناخت و تکنولوژی های ما در بازار به حدی رسیده است که بعضی مجموعه ها سفارشات را در معیار خوبی پاسخگو باشد و این توانمندی باعث شده است حضور این شرک تها کم رنگتر شود. این پتانسیل و حضور چهار روزه در این نمایشگاه و بازخورد گیری از حضور در نمایشگاه می تواند این ظرفیت را ایجاد کند که نقشه راهی برای حضور در نمایشگاه های بعدی و گسترش بازار فراهم شود.

آیا انگیزه سرمایه گذاری و پتاسیل حرکت در این بازار هست؟

آیا انگیزه سرمایه گذاری و پتاسیل حرکت در این بازار هست؟

از نظر جذب سرمایه در بازار این صنعت، باید قوانین و مقررات به روشنی و وضوح اطلاع رسانی شود. سرمایه گذاری که حاضر است به صورت فاینانس تجهزات و تکنولوژی مورد نیاز صنعت را تامین کند باید بتواند با داشتن اطلاعات کافی به روشنی در بازار ایران حرکت کند.

مساله مهم در این خصوص روابط بین بانکی هم هست. به هر صورت باید پول بتواند جابجا شود تا امنیت سرمایه تامین باشد.گروهی از سرمایه گذاران که مایل بودند به صورت فاینانس سرمایه گذاری کنند،در این نمایشگاه متقاعد شدند که صنعت چاپ ایران ظرفیت جذب سرمایه و بازدهی خوبی دارد. قرار شد بروند و بررسی هایشان را تکمیل کنند. یکی دیگر از کسانی که حاضر به سرمایه گذاری به صورت فاینانس در این بازار است از یکی از کشورهای اروپایی است. ما یکی از پروژه هایمان را به صورت آزمایشی با او شروع کردیم.

در نمایشگاه سال گذشته هم نتایج مشابهی داشتید؟

در نمایشگاه سال گذشته ما کار را آغاز کردیم و امسال پروژه هایی که پارسال تمهید کرده بودیم عملیاتی کردیم.

از نظر بازدید کننده متخصص نمایشگاه را در چه وضعی می بینید؟

از نظر سرمایه گذاران، ۸۰ در صد بازدید کنندگان به صورت تخصصی به سراغ ما آمده بودند.می دانستند که چه چیزی می خواهند و چه کاری باید بکنند. ۲۰ درصد هم مشریانی بودند که نمی دانستند می خواهند چه کنند؟

ما مشتری داشتیم که از صنعت آجرپزی آمده بود و علاقمند بود که وارد صنعت چاپ بشود.آمده بود برای کسب اطلاعات و بازار سنجی می کرد.

حضور زن ها را در مقایسه با مردها چطور می بینید؟

حضور زن ها را در مقایسه با مردها چطور می بینید؟

حضور زنها در چنین نمایشگاهی در مقایسه با افغانستان و عربستان قابل قبول است.در ایران حضور ز نها در تولید اندک است،اگر نشود گفت که جایشان خالی است. زمان آن رسیده است که زن ها در صنعت چاپ که ماهیتا با ظرافت و هنر سرو کار دارد بیشتر حضور پیدا کنند و فعال تر ظاهر شوند. من در سال ۲۰۰۴ در یکدوره آموزشی در رولند در آلمان شرکت کرده بودم از مجموع ۱۵ نفری که در این دوره از کشورهای مختلف حضور داشتند ۴ نفر زن در قسمت اپراتوری چاپ بودند. بازار برای حضور خانم ها آماده است. زن ها در کار چاپ بسیار موفق تر از مردها خواهند بود چون آنها دقیق، علاقمند، پر انرژی و حساس هستند کار بهتری انجام می دهند تا مردها. مخصوصا در بخش بازرگانی صنعت که کار دستی و سنگین ندارد بسیار مناسب تجار زناست. هرچند زن های صاحب نام و برجسته ای هم در صنعت چاپ ایران داریم اما این کافی نیست.

با توجه به این که این نمایشگاه، یک نمایشگاه بین المللی است از کشورهای همسایه ایران مثل تاجیکستان و افغانستان و پاکستان وبازدیدکننده ای داشتید؟

مشتری خارجی ما عبارت بود از یک ایرانی ساکن اسپانیا که در آنجا در بخش صنایع غذایی دریایی فعالیت دارد، می خواهد در ایران هم سرمایه گذاری کند.به تفاهم هایی هم برای تهیه ماشین آلات مورد نیازش رسیدیم.در دوره های قبل مشتریانی از کردستان عراق هم داشتیم اما به دلیل عدم آشنایی کافی به مقررات،صادرات و گمرکات و… نه ما، بلکه هیچ کدام از دوستان ما موفقیت چشمگیری نداشتند. اما امسال دریغ از پارسال.

Leave A Reply

Your email address will not be published.